Ile trzeba zapłacić za drukowanie ulotek?

Udostępnij:

Drukowanie ulotek a także wycena tego zadania będzie uzależniona od różnych czynników. Wyznacznikiem ceny za drukowanie ulotek będzie wybór papieru jaki będzie wykorzystywany a także nakładu jaki będzie miało dane zamówienie. Zadrukowanie jednej albo obu stron to również czynnik, który wpływa na cenę. Podobnie również opcje uszlachetniające dodatkowo papier.

Rodzaj papieru

W zależności od rodzaju papieru można drukować cienkie tanie ulotki albo droższe na nieco grubszym, papierze. Decydując się na drukowanie ulotek trzeba o tym pamiętać. Najbardziej popularny wybór to obecnie gramatura 130, która będzie nieco grubsza niż zwykła kartka papieru. Dzięki temu zapewnić sobie można odpowiednią wytrzymałość oraz wygląd. W przypadku ulotek składanych najlepiej wybrać gramaturę 170. Do ulotek ekskluzywnych powinno się wybierać gramaturę 250 gram a nawet 300 gram. Niższe gramatury będą przeznaczone do tańszych ulotek. Jeśli ktoś chce zapewnić sobie prestiż to warto będzie zdecydować się na inwestycję w nieco grubszy i droższy papier. Przeznaczenie przygotowywanej ulotki będzie tutaj miało decydujące znaczenie co do tego jaki konkretnie papier w danym przypadku zostanie zastosowany.

Nakład ulotek w zamówieniu

Oczywiście nakład ulotek ma bardzo duże znaczenie dla ceny za druk. Im więcej ulotek w nakładzie tym cena za jedną ulotkę będzie niższa. Przykładem mogą być ulotki w formacie A5. Na zwykłym papierze 130 g za 10000 sztuk będzie się płacić 5 groszy za sztukę. Gdy nakład będzie na poziomie 1000 sztuk zapłacimy już 12 groszy za sztukę. Dowiedz się więcej...

Projekt ulotki reklamowej

Dodatkowe opcje poprawiające wygląd

Tanie ulotki wykonuje się z cienkiego papieru w standardowym formacie i odpowiednio dużym nakładzie. Jeśli komuś zależeć będzie na wyjątkowych, efektownych ulotkach konieczne będzie stosowanie dodatkowych sposobów na wykończenie papieru. Drukowanie ulotek można więc wzbogacić o foliowanie, lakierowanie czy srebrzenie albo złocenie. To metody, które poza tym, że poprawią wygląd ulotki to również sprawią, że będzie ona miała wyższą żywotność. Drukowane ulotki będą bowiem sztywniejsze, odporniejsze na słońce, wodę czy zarysowania. Dobór dodatkowych opcji drukowania będzie oczywiście generować większe koszty. Jest to inwestycja, która jednak będzie dobrą opcją. Wykonać można ulotki pokryte folią matową z polakierowanymi niektórymi elementami i będzie można przekonać się, że takie ulotki na klientach będą robić wrażenie.

Jedynie dla osób zainteresowanych

Przede wszystkim trzeba zadbać o sposób dystrybucji przygotowanych ulotek. To sprawa, o której niekiedy się zapomina. Skuteczność w akcjach ulotkowych będzie możliwa wtedy, gdy to osoby zainteresowane same będą sięgać po ulotkę i będą interesować się tym co w tej ulotce się znajduje. Imitacja banknotu to trik, który dość często się wykorzystuje, jednak działa on wyłączenie na krótką metę, ponieważ zainteresowanie jest ogromne, ale jedynie przez chwilę i bardzo szybko mija. Wręcz przeciwnie często u klientów pojawia się zdenerwowanie, a to niestety nie sprzyja dobremu odbiorowi firmy, która coś takiego wręczyła.  

Socialmedia

Warte uwagi

Jak zacząć korzystać z witryny sklepu...

Od czego w ogóle zacząć planowanie i organizowanie witryny sklepu internetowego dla swojej firmy? Zacznij od przeanalizowania opcji projektowych, poznania zasobów (produkty ogólnodostępne lub...