12 podstawowych narzędzi dla grafików

Udostępnij:

Zarówno czytelnicy, jak i użytkownicy marzą o atrakcyjnej i interesującej wizualnie treści z przykuwającymi wzrok i przyciągającymi uwagę wizualizacjami, zarówno w Internecie, jak i w druku. Prawdziwa praca polega jednak na tym, aby graficy przekształcili to marzenie w rzeczywistość. Jako profesjonalny grafik, istnieją pewne niezbędne oprogramowanie, sprzęt i sprzęt, bez których nie mogę żyć.

W rzeczywistości minęły już czasy, kiedy ludzie zwykli jedynie pobłażać przy czytaniu treści. W dzisiejszych czasach strona lub czasopismo, które mają pod ręką, musi wyglądać bardziej kusząco, niż rzeczywiście opublikowane na niej słowa, aby przyciągnąć ich uwagę na dłuższy czas.

Graficy muszą używać pewnych narzędzi, aby stworzyć układ o intrygującej oprawie wizualnej, a także dostosować obrazy i teksty do potrzeb użytkowników. Najnowsze trendy na rynku graficznym wymagają od każdego grafika zainwestowania w najnowsze narzędzia, urządzenia i technologie projektowe w celu stworzenia projektów, które przyciągną znaczną liczbę potencjalnych klientów.

Dzisiaj zamierzamy poznać 12 niezbędnych narzędzi dla grafików, które w profesjonalny sposób zwrócą uwagę na Twoją grafikę.

1. Photoshop

To niesamowite narzędzie oferuje również podstawowe funkcje, takie jak mieszanie kanałów, korekta perspektywy, a nawet narzędzie do klonowania stempli. Photoshop jest uważany za jedno z najlepszych narzędzi do projektowania graficznego działających zarówno na komputerach Mac jak i Windows. Dzięki programowi Photoshop otrzymasz inne przydatne dodatki, takie jak regulacja jednym dotknięciem, przycinanie, opcja obrazu panoramicznego i wiele innych.

Photoshop sprawia, że edycja zdjęć jest ciekawym przedsięwzięciem. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym grafikiem, czy nie, Photoshop posiada automatyczne opcje edycji zdjęć, które ożywią Twoje zdjęcia, czyniąc Cię profesjonalistą w dziedzinie projektowania graficznego. Eksperci Business Print używają programu Photoshop do integracji wielu obrazów, a nawet do filtrowania niepożądanych obiektów z obrazu.

2. Pixlr

Edytor Pixlr jest bardzo przydatnym narzędziem dla grafików korzystających z Photoshopa. To niesamowite narzędzie nie tylko otwiera pliki .PSD, ale również utrzymuje wszystkie warstwy artystyczne.

Pixlr jest świetną alternatywą dla Photoshopa dla klientów, którzy mają proste warunki edycji obrazu, w tym takie rzeczy jak kadrowanie i zmiana rozmiaru. To doskonałe narzędzie zapewnia wszystkie funkcje, których potrzebujesz, bez konieczności posiadania dodatkowej licencji na oprogramowanie do projektowania graficznego.

3. GIMP

Znane również jako GNU Image Manipulation Program, narzędzie graficzne GIMP jest doskonałą alternatywą dla programu Adobe Photoshop. Zawiera ono funkcję manipulacji zdjęciami do tworzenia krystalicznie czystej grafiki. GIMP posiada całkowicie konfigurowalny interfejs wraz z trybem pełnoekranowym, który umożliwia jednoczesne wyświetlanie i edycję obrazu.

Oprogramowanie do projektowania graficznego posiada rozbudowane funkcje, które zapewniają wyjątkowe wrażenia. Może działać na systemach operacyjnych X, GNU/Linux, Windows i innych. Jest to jeden z najdoskonalszych programów do projektowania graficznego, którego kompatybilna platforma zapewnia silne wsparcie.

4. ProofHub - narzędzie do sprawdzania

ProofHub jest wspaniałym narzędziem proofingu, które pozwala zespołowi projektowemu zarządzać swoimi zadaniami bez żadnych problemów. Klienci mogą korzystać z tego narzędzia w celu wyjaśnienia lub poproszenia o wprowadzenie drobnych zmian, takich jak dodanie koloru i przesunięcie tekstu na wymaganą część projektu.

ProofHub eliminuje konieczność korzystania z poczty elektronicznej, zatwierdzania lub przekazywania informacji zwrotnych, jednocześnie skracając czas trwania całego procesu. To narzędzie do proofingu online pozwala na natychmiastowe wprowadzanie zmian w pliku, dodawanie komentarzy, a nawet podkreślanie pewnych wad, które mogły zostać zauważone w projekcie.

5. DesignBold

DesignBold jest kolejnym przyjaznym dla użytkownika narzędziem graficznym do tworzenia oszałamiających obrazów w ramach określonej liczby drags-and-drops. Posiada wiele zasobów projektowych, w tym ogromną bibliotekę 12.080++ z możliwością dostosowywania układów graficznych, które umożliwią Ci samodzielne tworzenie elementów projektu.

Na przykład, DesignBold pozwala na stworzenie kilku rodzajów wizualizacji, takich jak logo lub nagłówek do zawartości strony internetowej. Jest to szybkie i ekonomiczne narzędzie odpowiednie dla początkujących i profesjonalnych projektantów.

6. Ilustrator

Ilustrator jest fantastycznym narzędziem graficznym do tworzenia topografii, szkiców, ikon i innych skomplikowanych ilustracji do filmów wideo lub urządzeń przenośnych. Można go używać do tworzenia dzieł sztuki o nieskazitelnej konfiguracji poprzez szkicowanie pikselowo doskonałych kształtów. Ilustrator sprawia, że projektowanie jest szybsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Ilustrator posiada liczne wtyczki do zamieniania pustej strony w gładko wyglądającą. Posiada wtyczki zaprojektowane dla wersji Ai, jak również wiele funkcji zaprojektowanych dla nowych wersji, takich jak Creative Cloud. Integralną częścią programu Creative Cloud jest możliwość korzystania z Illustratora zarówno na komputerze Mac, jak i na komputerze stacjonarnym.

7. Marvel

Każdy doświadczony grafik powie Ci, że prototypowanie jest w dzisiejszych czasach podstawową częścią projektowania. Marvel jest najlepszym narzędziem do prototypowania, które umożliwia tworzenie wszystkiego od podstaw, jak również synchronizację wszystkich projektów bezpośrednio z pamięci masowej w chmurze.

Marvel Canvas jest doskonałym narzędziem do szkicowania prototypu oraz dodawania gestów i konwersji do projektu. Posiada uproszczony interfejs, który dobrze działa zarówno dla zaawansowanych użytkowników UX-ów, jak i osób nie będących projektantami.

8. Inkscape .

Inkscape jest specjalistycznym narzędziem dla entuzjastów sztuki wektorowej, jak również grafików wykorzystujących format SVG. Jest na kompatybilnym z systemami Mac, OS, Linux i Windows.

Jest w stanie bezpośrednio edytować kod źródłowy dla bloga, niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym grafikiem, czy nie. Inkscape jest również prosty w użyciu, jeśli chodzi o tworzenie ilustracji, kolorowanie lub szkicowanie. Dostępność rozszerzenia Ghostscript .eps czyni go łatwo czytelnym.

9. Pixelmator

Od czasu do czasu graficy muszą prezentować swoje innowacje w zakresie obróbki obrazu. Pixelmator Pro to doskonałe oprogramowanie do projektowania graficznego, wyposażone w uproszczone narzędzia edycyjne oraz inteligentne funkcje edycji obrazu. Posiada elegancki interfejs pojedynczego okna, który pozwala na tworzenie wielu projektów za pomocą intuicyjnych narzędzi, takich jak zmiana rozmiaru, przenoszenie i układanie warstw.

Pixelmator Pro zawiera również asortyment ręcznie wykonanych narzędzi, których efekt może wydobyć z Ciebie nieskazitelnego malarza. Dzięki obecności podwójnych tekstur, pędzle te mogą nadać Twojemu dziełu wyjątkową dynamikę. Korzystanie z tego narzędzia do edycji obrazów to pewny sposób, aby Twój projekt wyglądał jak najpiękniej.

10. CorelDraw .

Oprogramowanie do projektowania graficznego Corel jest idealne dla ambitnych projektantów poszukujących edytora graficznego z możliwością generowania nieskończonej ilości projektów bez ograniczeń. CorelDraw może doskonalić swoje umiejętności projektowania, ponieważ ma kilka fajnych funkcji produkcyjnych, w przeciwieństwie do wielu innych edytorów wektorowych dostępnych tam.

CorelDraw daje Ci maksymalną kontrolę, abyś mógł osiągnąć szybkie i dynamiczne rezultaty. Aby oprogramowanie do edycji obiektów wektorowych składa się z takich narzędzi jak Attract, Repel, Smear i Twirl. Dostępny jest również Przewodnik Wyrównania do pozycjonowania obiektów w oparciu o Twoje wymagania. Może on obsługiwać między innymi takie aplikacje jak Duplexing Wizard, Kreator kodów kreskowych i Bitsream Font Navigator.

11. Palleton

Wszyscy wiemy, że kolory mogą ożywić każdą koncepcję projektową. Każdy projektant potrzebuje doskonałej kolorystyki, aby móc tworzyć niesamowite kombinacje kolorów, które pasują do ich unikalnych projektów. Paleta to fantastyczne narzędzie do tworzenia schematów kolorystycznych, które pomoże Ci wymyślić idealne kombinacje kolorów dla Twojego dzieła sztuki.

Dzięki Palleton będziesz mógł tworzyć niesamowite kombinacje, wybierając pożądane kolory na kole kolorów, jak również wybierając spośród kilku wypróbowanych i przetestowanych kombinacji kolorów. Należą do nich: Adjacent Colors, Monochromatic, Tetrad, Triad i Freestyle.

12. Cheetah 3D

Sztuka 3D zyskuje ogromną siłę przyciągania i popularność w świecie designu. Dzięki zestawowi narzędzi Cheetah 3D hack design, będziesz w stanie stworzyć unikalne dzieło sztuki 3D dla swojej pierwszej animowanej postaci lub następnej gry na iPhone. Ten nieskazitelny zestaw narzędzi projektowych jest wypełniony powiewem niezwykłych funkcji do wykonywania niezliczonej ilości zadań graficznych.

Zestaw narzędzi Cheetah 3D do projektowania pozwala na tworzenie modeli w 3D z absolutną łatwością, niezależnie od tego, czy jesteś nowy, czy doświadczony w zakresie projektowania graficznego. Jest on wyposażony w bezproblemowe połączenie wydajnego edytora UV i systemu materiałów opartego na węzłach do tworzenia niesamowitych obrazów, które mogą zahipnotyzować klientów, współpracowników i przyjaciół.

Socialmedia

Warte uwagi

Dlaczego wybrać drukarnię internetową zamiast...

Razem z tym jak rozwija się internet i nowoczesne technologie cyfrowe mamy coraz więcej różnych usług, które będą świadczone elektronicznie. Sprzedaż produktów, szkolenia czy...