10 nieodpartych kampanii walentynkowych, które z pewnością pokochasz

Udostępnij:

Niezależnie od tego, co osobiście sądzisz o Walentynkach, większość ludzi zgodzi się, że jest to prawie niemożliwe do zignorowania. Szacuje się, że w 2018 roku wartość sprzedaży walentynkowej przekroczy 19 miliardów dolarów1, więc jasne jest, że to święto nie jest już tylko kwiatami, biżuterią i menu restauracji prix fixe. Wielu sprzedawców detalicznych i innych firm spoza tych branż zaczyna kreatywnie podchodzić do walentynkowych promocji. Jeśli masz nadzieję na zdobycie części tego sporego rynku w tym roku, nie szukaj dalej - zebraliśmy listę bardzo angażujących pomysłów marketingowych, które mają na celu uzyskanie wyników!

Zaspokajaj potrzeby zapracowanych kupujących w ostatniej chwili

Jeśli Twoja firma zwykle nie oferuje produktów kupowanych pod wpływem impulsu, rozważ zrobienie wyjątku dla głównych świąt. Dodanie niewielkiej ekspozycji walentynkowych kartek okolicznościowych i torebek z prezentami przy kasie jest stosunkowo niedrogim zabiegiem, a klienci będą wdzięczni, że zaoszczędziłeś im dodatkowego postoju.

Podawaj jedzenie i napoje

Zaskocz swoich klientów i kontrahentów wyskakującym barem kawowym! Zatrudnij baristów do serwowania specjalnych napojów kawowych i gofrów w kształcie serca - możesz nawet sprzedawać klientom markowe kubki, które będą mogli zabrać ze sobą. Promuj pop-up w mediach społecznościowych i umieść przenośny znak A-Frame przed swoimi drzwiami, aby przyciągnąć więcej klientów.

Rozdawaj prezenty przy zakupie

Najlepsze prezenty to te najbardziej nieoczekiwane. Zachwyć swoich klientów, wręczając każdemu z nich drobny dowód uznania przy zakupie. Na Walentynki, polecamy wręczenie odpowiedniego prezentu, takiego jak pojedyncza róża, naklejki o tematyce miłosnej lub małe pudełko czekoladek.

Zorganizuj konkurs w mediach społecznościowych

Wymyśl temat, który łączy Twoją branżę z Walentynkami i poproś swoich zwolenników o udostępnienie zdjęć (lub historii), które najlepiej reprezentują ten temat. Na przykład, firma wynajmująca samochody może poprosić pary o zamieszczenie swoich najlepszych zdjęć z podróży, a serwis randkowy może sponsorować poszukiwania "najbardziej odpowiedniego" kawalera i kawalerki w mieście. Im bardziej atrakcyjna nagroda, tym więcej zgłoszeń otrzymasz, więc bądź tak hojny, jak tylko możesz sobie na to pozwolić.

Rzuć przyjęcie adopcyjne dla zwierząt

Najlepszym prezentem walentynkowym, jaki możesz dać porzuconemu zwierzakowi, jest kochający dom! Wielu ludzi, którzy ratują zwierzęta, robi to, ponieważ zakochali się w konkretnym zwierzęciu podczas imprezy adopcyjnej, więc podaruj dodatkową przestrzeń w domu lub na zewnątrz lokalnej grupie ratowniczej na jeden dzień. Jako bonus, Twoi pracownicy pokochają posiadanie futrzanych przyjaciół, z którymi będą mogli się bawić podczas przerw.

Podaruj tym, którzy są w potrzebie

Podobnie jak w przypadku powyższej sugestii, łatwo jest uczynić Walentynki bardziej znaczącymi, pomagając tym, którzy są w potrzebie. Na przykład, możesz zdecydować się na przekazanie procentu z dziennej sprzedaży na rzecz schroniska dla kobiet lub koordynację z renomowaną organizacją non-profit, aby umożliwić klientom zakup darowizn w imieniu ich znaczących partnerów w miejsce tradycyjnych prezentów walentynkowych.

Wyślij trochę miłości

Zaplanuj kapryśną walentynkową wiadomość e-mail, która powita Twoich klientów, gdy tylko obudzą się rano. Zabaw się słodkimi GIF-ami lub ułatw im zakupy, wysyłając w ostatniej chwili pomysły na prezenty prosto do ich skrzynki odbiorczej.

Jeśli chcesz pójść o krok dalej, wyślij walentynkowe pocztówki z życzeniami! Możesz wysłać je do swoich najlepszych klientów lub skorzystać z usługi USPS EDDM i rozesłać je po całym mieście.

Nakręć krótki filmik

Ten wymaga trochę wcześniejszego planowania, ale jeśli jest zrobiony dobrze, może być bardzo potężnym narzędziem marketingowym. Jeśli znasz jakąś słodką historię miłosną, romantyczną lub inną, zmień ją w krótki film sponsorowany przez Twoją firmę. Puść film w Walentynki i zaproś swoich klientów, zwolenników mediów społecznościowych i wszystkich, których znasz do sprawdzenia go!

Zarezerwuj występ muzyczny na żywo

Zatrudnij lokalnego muzyka lub zespół, aby zagrał akustyczny zestaw ładnych, skocznych piosenek. Jeśli możesz, zorganizuj występ w pobliżu wejścia, tak aby nie można było go przegapić. Utalentowany wykonawca stworzy czarującą atmosferę i zatrzyma przechodniów w miejscu.

Ustaw foto budkę

Teraz, kiedy żyjemy w erze telefonów z aparatami i selfies, dlaczego nie dać klientom pretekstu do zrobienia sobie zdjęcia w Twojej firmie? Jeśli przejdziesz się dzielnicą biznesową Abbot Kinney w Venice w Kalifornii, zauważysz, że wiele sklepów i restauracji zamówiło wspaniałe murale artystyczne na swoje ściany zewnętrzne. Nic dziwnego, że turyści i influencerzy z całego świata zatrzymują się, aby zrobić sobie zdjęcie przed tymi muralami, zwiększając widoczność sąsiadujących z nimi firm. Podczas gdy niestandardowy mural nie zawsze jest praktyczny lub wykonalny, tymczasowa walentynkowa foto-budka jest kolejną najlepszą rzeczą. Bardzo duży zwijany baner z łatwością podwoi się jako zabawne tło dla przyjaciół i par i jest łatwy do przechowywania i ponownego wykorzystania każdego roku.

Źródła: [1] The Balance: https://www.thebalance.com/happy-valentine-s-day-retailers-feeling-the-love-3306043

Socialmedia

Warte uwagi

Połączenie reklamy cyfrowej i drukowanej w celu...

Przedsiębiorstwa, które nie są obecne w Internecie, nie mają możliwości wprowadzenia swojej marki do obrotu wśród znacznej liczby konsumentów. Firmy mogą włączyć reklamę cyfrową do...