Te same lata, które dały początek ruchowi hipisowskiemu, politycznie naładowanym protestom i zespołowi The Beatles, dały również początek dyskursowi ekologicznemu w sferze politycznej. Zainicjowane przez senatora i wywołane przez masowy oddolny aktywizm, narodowe nauczanie o środowisku odbyło się 41 lat temu, 22 kwietnia 1970 r., a ekologizm został zepchnięty w polityczny niebyt.

Dzień 22 kwietnia wkrótce stał się znany jako Dzień Ziemi, dzień uznania i świadomości środowiska naturalnego, dzień, w którym staramy się marnować trochę mniej i przyczyniać się trochę bardziej do jego ochrony. A ponieważ zrównoważony rozwój jest szczególną troską dla nas tutaj w GotPrint, w tym siebie, myślałem, że podzielę się kilkoma, bardzo wykonalne wskazówki, jak pokazać własne uznanie dla naszego środowiska (oprócz przytulania drzew, oczywiście).

    Recykling - Większość z nas poddaje recyklingowi nasze puszki i szklane butelki, ale wiele innych materiałów w naszych domach nadaje się do recyklingu, w tym papier i prawie wszystkie rodzaje plastiku. Aby dowiedzieć się, czy dany plastik może być poddany recyklingowi, poszukaj kodu identyfikacyjnego na spodzie lub z boku. Oszczędzaj wodę. Większość odpadów wody w gospodarstwie domowym wynika z niewłaściwego podlewania trawników. Upewnij się, że podlewasz trawę, a nie chodnik, i kup beczkę na deszczówkę, aby gromadzić wodę deszczową. Posadź drzewo! Pomożesz zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych i obniżyć koszty energii dla Twojego domu (więcej drzew = mniej energii zmarnowanej na klimatyzację). Nie tylko sprawisz, że Twoje miejskie mieszkanie będzie piękniejsze i bardziej zielone, ale także stworzysz naturalne siedlisko dla innych stworzeń. Jeździj na rowerze lub korzystaj z transportu publicznego. Zmień żarówki na CFL i kupuj energooszczędne urządzenia. Rób zakupy na lokalnym targu rolnym i wspieraj lokalną gospodarkę. Wykorzystuj ponownie wszystko, co tylko możesz. Wykorzystaj wyrzucony papier jako makulaturę i zamów materiały promocyjne z recyklingu w swojej ulubionej, przyjaznej dla recyklingu drukarni internetowej.
Aby pomóc Ci z ostatnią wskazówką, GotPrint oferuje papier z recyklingu dla prawie wszystkich produktów na naszej stronie internetowej. Nasz papier z recyklingu pochodzi z certyfikowanych systemów zrównoważonej produkcji i zawiera odzyskane włókna z obu pre- i postkonsumenckich źródeł. Ponadto używamy przyjaznych dla środowiska tuszy i rozpuszczalników na bazie soi, które emitują niewielkie ilości lotnych związków organicznych. Dowiedz się więcej o naszych przyjaznych dla środowiska opcjach tutaj. Razem możemy coś zmienić.
Jeśli masz kilka własnych wskazówek, którymi chciałbyś się podzielić, pamiętaj, aby zostawić komentarz poniżej.

Socialmedia

Warte uwagi

Papier powlekany i niepowlekany: Kiedy używać...

Pracujesz nad broszurą, pamfletem lub innym materiałem do druku, ale nie masz pojęcia o właściwym doborze papieru? Jeśli próbujesz dokonać wyboru pomiędzy papierem powlekanym a niepowlekanym...