3 Narzędzia CSS, których powinieneś używać

Udostępnij:

Więc co to jest CSS? CSS to skrót od Cascading Style Sheets i jest językiem opisu stron internetowych, który obejmuje czcionki, kolory stron i układ. CSS wyrósł na jedno z kluczowych narzędzi do formatowania stron i korzyści SEO w branży tworzenia stron internetowych. Przez zbyt długi czas, ułamkowy sposób nauki CSS utrudniał zrozumienie tego medium, zwłaszcza że nie jest to pełnoprawny język. Na szczęście narzędzia CSS rozwinęły się, aby uczynić twoje życie o wiele łatwiejszym. Oto trzy z najlepszych narzędzi CSS, które uproszczą twój proces kodowania.

Stylizer

Stylizator jest fantastycznym narzędziem CSS dla początkujących. Jest również niesamowicie pomocny dla projektantów UX i osób, które tworzą strony internetowe bez znajomości tajników kodowania.

Pokazuje wyjście w czasie rzeczywistym, gdy kodujesz, więc będziesz mógł zobaczyć, co zmieniasz w swojej stronie. Dla początkujących jest to świetne rozwiązanie, ponieważ pozwala na zabawę i eksperymentowanie w miarę przyzwyczajania się do kodowania. Nawet dla bardziej doświadczonych programistów, usprawnia to powtarzalne zadania i oszczędza dużo czasu.

Podczas kodowania, Twój tekst jest wyświetlany w panelach obok siebie z podglądem Twojej strony internetowej. Obsługiwane są wszystkie przeglądarki i strony internetowe, co czyni go bardzo przystępnym. Dodatkowo program nie używa plików tymczasowych, więc cała twoja praca zostanie zapisana tam, gdzie ją znasz. Program jest responsywny i sygnalizuje wszelkie błędy wykryte w kodzie, dzięki czemu możesz zająć się nimi z wyprzedzeniem, zamiast znajdować je po uruchomieniu.

Jest on dostępny w stałej cenie 79 dolarów i działa zarówno na Macu, jak i Windowsie. Dostępna jest również bezpłatna wersja próbna, którą można przetestować. Nawet bez bezpłatnej wersji próbnej, to pochodzi z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, jeśli kończy się znalezienie, że nie pasuje do Twoich potrzeb.

Related Post: Dlaczego modernizacja E-Commerce jest ważna

PostCSS

PostCSS jest poręcznym narzędziem do dostosowywania kodu CSS, gdy nie jest to twój główny język kodowania. To narzędzie pozwala na dostosowanie kodu CSS przy użyciu JavaScript. Co jest w nim miłe, to fakt, że rozszerza twój kod na odpowiedniki w JavaScript, bez dodawania zbędnego puchu, aby stworzyć sztuczne doświadczenie użytkownika.

Ten program łączy wiele solidnych funkcji, aby dać ci płynny przepływ pracy podczas kodowania za pomocą CSS. Jego siatka jest niesamowicie responsywna i nie poświęca elastyczności podczas pracy. Automatycznie dodaje również prefiksy do twoich właściwości. PostCSS może wykryć funkcje dostępne w Twojej przeglądarce i powiadomić Cię o nich.

To, co sprawia, że naprawdę błyszczy, to to, jak wiele pracy PostCSS robi za Ciebie. Nawet prosty zestaw kodu może zostać rozbudowany do pełnego systemu CSS, który możesz następnie łatwo i intuicyjnie dostosować.

PostCSS jest platformą open-source, która jest dostępna za darmo (choć jeśli Ci się spodoba, przyjmują darowizny). Imponująca liczba zwolenników obejmuje Google, Wikipedię, Facebook i WordPress. Ponieważ jest tworzony przez społeczność, jest tworzony przez ludzi, którzy wiedzą jakie problemy są najważniejsze do rozwiązania.

Tailwind CSS

Tailwind CSS jest niesamowicie pomocnym narzędziem CSS. Choć początkowo może wydawać się zniechęcające dla użytkowników, jest niezwykle cenne jako narzędzie dla programistów. Czyni cuda, aby uprościć stylizację CSS, ale jest najbardziej użyteczny dla ludzi już zaznajomionych z CSS.

Tym, co sprawia, że Tailwind onieśmiela, jest użycie inline CSS. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że dodaje on dużo tekstu do kodu. Jednakże, jest to jego użyteczność - programowanie CSS.

Zamiast grupować elementy stylu według sekcji strony, Tailwind wyznacza je według ich zastosowania na stronie. Stamtąd możesz umieścić je w dowolnym miejscu w swoim kodzie HTML, aby je zastosować. Daje Ci to elementy potrzebne do stworzenia strony, a także kontrolę nad tym, jak chcesz je zastosować.

Tailwind jest odważnym, polaryzującym podejściem do CSS. Znacznie usprawnia twoje procesy i przeciwdziała wyzwaniom tradycyjnego, semantycznego CSS. Ma bardziej stromą krzywą uczenia się dla osób zaznajomionych z tą metodą, ale jest bardziej intuicyjna, gdy już się w niej zanurzysz. Nie tylko pomoże ci to lepiej zorganizować twoją stronę, ale także lepiej zachowasz tę wiedzę w swojej karierze.

Tailwind jest kolejnym darmowym, open-source'owym oprogramowaniem CSS. Jest rozwijany przez społeczność, aby rozwiązać problemy, z którymi borykają się regularnie.

Tworzenie stron internetowych i programowanie to wymagające dziedziny z dużą ilością wymaganej wiedzy technicznej. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz, czy potrzebujesz znaleźć coś użytecznego na swoim poziomie umiejętności, te narzędzia mogą być tym czego szukasz. Zespół specjalistów ds. projektowania stron internetowych firmy Ironmark jest zawsze gotowy do pomocy przy następnym projekcie strony internetowej. Skontaktuj się z nami już dziś!

Socialmedia

Warte uwagi

Od wideo do virala

Filmy wideo to świetny sposób na pozyskanie zarówno obecnych, jak i nowych klientów, ponieważ dobry, inteligentny film wideo może naprawdę szybko rozprzestrzenić się w sieci. Pamiętasz...