Jak wzmocnić ekspozycję w punkcie sprzedaży

Udostępnij:

Choć niektórzy klienci przychodzą do sklepu z ogólnym zamiarem zakupu, ponad 82% decyzji podejmowanych jest w sklepie. 16% tych decyzji opiera się na ekspozytorach, a więc materiały marketingowe w sklepie mają ogromny wpływ na to, co - i ile - klienci ostatecznie kupią.

Ekspozytory w punktach sprzedaży (POS) są wykorzystywane we wszystkich sklepach do promowania nowych produktów i zwiększania sprzedaży detalicznej. Ekspozytory POS nie muszą znajdować się tylko w sklepie - można je ustawiać w centrach handlowych, na kongresach i innych imprezach promocyjnych, aby prezentować i sprzedawać informacje i produkty. Każdy świetny plan marketingu detalicznego skorzysta z integracji ekspozytorów POS, a marketerzy muszą wiedzieć, jak najlepiej połączyć ekspozycję i zoptymalizować ją, aby wzbudzić maksymalne zainteresowanie klientów.

Powiązane: Usprawnianie budowania marki franczyzy za pomocą technologii Web-to-Print

Jakich materiałów należy użyć do mojego displaya POS?

Jednym z powodów, dla których ekspozytory POS są świetnym elementem marketingu, jest ich wszechstronność i przystępna cena. Możesz dostosować swój ekspozytor w punkcie sprzedaży, aby zmaksymalizować szanse przyciągnięcia uwagi klientów.

Chociaż wyświetlacze te mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, w tym z plastiku i metalu, jednym z najczęstszych materiałów używanych do produkcji wyświetlaczy POS jest tektura falista. Można jej używać do tworzenia ekspozytorów podłogowych i ladowych. Tektura falista jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku ekspozytorów tymczasowych, ponieważ łatwo ją dostosować do własnych potrzeb (i jest bardzo wytrzymała).

Jeśli planujesz samodzielnie złożyć ekspozytor, musisz najpierw utworzyć linię wykrojnika. Linia matrycy to rysunek z wymiarami. Potraktuj go jako podstawowy szablon swojego ekspozytora. Linia wykrojnika zawiera wszystkie zagięcia, wycięcia i wymiary, a więc zawiera wszystkie informacje, które są potrzebne, aby zapewnić prawidłowy wydruk Twojego displaya POS.

Większe, wolnostojące ekspozytory składają się zwykle z trzech części: nagłówka, podstawy i półek do umieszczenia pomiędzy nimi. Materiały marketingowe mogą być drukowane cyfrowo na tekturze falistej, a następnie odpowiednio cięte i montowane.

Ile kosztuje ekspozytor POS?

Koszt ekspozytora POS będzie trudny do oszacowania, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • Użyte materiały
  • Rozmiar Twojego displaya
  • Ilość displaya
  • Czas realizacji

Jednak w przypadku prostego, niestandardowego displaya z tektury falistej możesz oszacować koszty produkcji, mnożąc 50% wartości detalicznej swojego produktu przez 8%.

Jakie są korzyści z używania ekspozytorów POS?

Display POS to doskonały sposób na zaintrygowanie klientów i zachęcenie ich do dokonania zakupu. Oprócz przyciągania uwagi klientów, ekspozytory POS zachęcają ich do podejmowania pozytywnych decyzji zakupowych, zwłaszcza gdy są dobrze skonstruowane i dobrze rozmieszczone. Zawsze powinieneś umieszczać display w dobrze widocznej części sklepu lub w miejscu, obok którego wszyscy klienci muszą przechodzić, np. na froncie sklepu.

W jaki sposób ekspozytory POS mogą angażować klientów?

Ekspozytory POS/POP to świetny sposób dla właścicieli sklepów, aby:

  • Promować nowe informacje
  • Wyświetlać kody QR, aby zwiększyć zaangażowanie w Internecie
  • Prezentować nowe produkty
  • Sprzedawać towary powszechnego użytku
  • Prezentować wyprzedaże i okazje.

Jednym z doskonałych sposobów na wzbogacenie ekspozycji POP i zwiększenie zaangażowania klientów jest umieszczenie na nich kodów QR. Kody QR dają kupującym ekscytujący i szybki sposób na nawiązanie kontaktu z firmą i zapoznanie się z jej ofertą i obecnością w Internecie.

Gdy klienci widzą kolorowe i dobrze wykonane ekspozytory w sklepie, są bardziej skłonni do dokonania zakupu, co świadczy o tym, że ekspozytory zrobiły wrażenie i przyczyniły się do sprzedaży. Ekspozytory POP mogą pomóc klientom w ich podróży zakupowej, dzięki czemu chętniej wejdą w interakcję z oferowanymi przez Ciebie towarami lub usługami. Wysokiej jakości i dobrze wykonane ekspozytory POS mogą przyciągnąć uwagę klientów. Jeśli potrzebujesz pomocy w zaprojektowaniu i wyprodukowaniu takich ekspozytorów dla swojej firmy, zwróć się do ekspertów ds. druku z firmy Ironmark. Możemy sprawić, że Twoje ekspozytory zostaną wyprodukowane dokładnie tak, jak chcesz, i pomóc Ci w generowaniu większej sprzedaży.

Socialmedia

Warte uwagi

Jak przekazujesz swoje karty?

Każdy ma swój własny sposób na promowanie siebie. Niektórzy są bardziej do przodu, a inni przyjmują bardziej zrelaksowane podejście. W każdym razie, bez względu na styl lub preferowaną...

Jak zaprojektować wizytówkę?

Siła podziękowania