What's My Password?" | Jak przechowywać poświadczenia logowania zespołu

Udostępnij:

Zmagasz się z uporządkowaniem haseł swojego zespołu? Nie jesteś jedyny! Bez obaw: istnieje wiele narzędzi online, które pomogą utrzymać aktualne i bezpieczne hasła firmowe i klientów.

Bo oto chodzi: jeśli hasło do konta Netflix jest bardziej bezpieczne niż hasło do firmowego konta e-mail, to najwyższy czas zainwestować w wysokiej jakości narzędzie do uwierzytelniania logowania. Przechowywanie wszystkich informacji o hasłach do kont w zaimprowizowanym arkuszu kalkulacyjnym Excel to wypadek, który może się zdarzyć; wystarczy jedno małe niedopatrzenie, aby wszystko wybuchło.

Na szczęście istnieją narzędzia do udostępniania haseł, dzięki którym wszystko jest zorganizowane i dokładne. Oto najlepsze z nich:

LastPass

LastPass to menedżer haseł, który przechowuje zaszyfrowane hasła na prywatnych kontach. Podobnie jak większość podobnych usług, pozwala użytkownikom zalogować się za pomocą jednego hasła głównego i przechowuje wszystkie inne hasła. W ten sposób użytkownicy mogą tworzyć złożone hasła i używać różnych dla każdego konta.

Konta Premium mogą również udostępniać informacje o hasłach maksymalnie pięciu innym użytkownikom, co jest przydatne w firmie, w którejróżne działy współpracują ze sobą. Te konta kosztują 2 dolary miesięcznie, co jest niewielką ceną za ochronę krytycznych danych biznesowych.

Powiązane: 5 Insights Established Businesses should Learn from Start-Ups

Valt

Valt to naprawdę wyjątkowe oprogramowanie do zabezpieczania haseł. Twoje hasła są chronione przez losowo wygenerowane hasło główne, ale to hasło jest - czekaj na to - zestaw obrazów. Jak fajne jest to? Kluczem do tego oprogramowania jest wykorzystanie pamięci wzrokowej do ochrony ważnych informacji. Możesz również zsynchronizować swoje hasła między aplikacją w telefonie a komputerem stacjonarnym. Valt jest bezpłatny do pobrania z iTunes App Store.

1Password

Sam opisany jako "osobisty menedżer prywatności", 1Password jest narzędziem, które całkiem mówi, że to jest OK, aby zapomnieć hasła, mają cię pokryte. Użytkownicy mogą tworzyć różne skarbce haseł i udostępniać je grupie. Jest pewien haczyk: użytkownicy muszą korzystać z Dropbox, aby to działało. Narzędzie kosztuje 3,99$/miesiąc za członka zespołu, ale możesz je najpierw wypróbować za darmo.

Dashlane

Dashlane for Teams to chyba najlepsze narzędzie do uwierzytelniania logowania. Synchronizuje hasła w zespole, więc za każdym razem, gdy ktoś zmienia hasło, wszyscy są automatycznie informowani. W przypadku naruszenia, Dashlane wysyła członkom zespołu alert, informując ich o problemie. Pulpit bezpieczeństwa zawiera również dodatkowe wskazówki, jak uczynić Twoje konta bardziej bezpiecznymi. Darmowa wersja ma ograniczone funkcje, a pełny pakiet może kosztować aż 48 dolarów rocznie dla każdego użytkownika.

TeamPassword

TeamPassword pozwala użytkownikom przechowywać wrażliwe informacje o kontach, a także dane z wielu zespołów. Dodatkowo, narzędzie to może generować nowe, bezpieczne hasła zespołowe i wysyłać powiadomienia e-mail o najnowszych aktualizacjach konta. TeamPassword jest dostępny w różnych pakietach cenowych, w zależności od tego, ile z jego usług potrzebujesz. Ceny wahają się od 15 do 100 dolarów miesięcznie - możesz wypróbować go za darmo przez dwa tygodnie.

TeamsID Business

TeamsID Business zabezpiecza hasła i inne wrażliwe informacje, dając dostęp tylko tym, którzy go potrzebują w ramach całego zespołu. Za pomocą tego narzędzia można również udostępniać hasła między członkami, tworzyć grupy w firmie, dodawać nowych członków oraz przypisywać im uprawnienia i ograniczenia. TeamsID kosztuje 3 dolary miesięcznie za użytkownika i oferuje bezpłatny 14-dniowy okres próbny.

Wypróbuj je najpierw

Ta lista to dobre miejsce na początek, ale jest też wiele innych narzędzi. Powinieneś zdecydowanie przyjrzeć się kilku opcjom i skorzystać z tych, które oferują darmowe wersje próbne. Przetestuj wody, zanim pójdziesz na całość. Ostatecznie, musisz znaleźć jedno rozwiązanie, które pasuje do Twojego unikalnego zespołu i potrzeb biznesowych. Powodzenia!

Socialmedia

Warte uwagi

Gdzie i w jaki sposób oprawić pracę dyplomową?

Oprawianie prac dyplomowych to nie tylko moda, ale tak naprawdę standard. Dziś każdy swoją pracę dyplomową oddaje w formie oprawionej. Dzięki temu praca prezentuje się estetycznie...