Praktyczne porady

Wizytówki to pewne przedłużenie osobowości. Często są one również wykorzystywane jako swoista reklama. Osoby, które mają ważne stanowisko powinny je posiadać. Przede wszystkim przeznaczone są dla specjalistów, dyrektorów czy managerów. Postaramy się podpowiedzieć jak przygotować dobrą wizytówkę. Podpowiemy również co powinna zawierać taka poprawnie przygotowana wizytówka. Jak ją zaprojektować Przygotowanie dobrej wizytówki nie będzie takie proste jakby się to mogło wydawać. Ten proces będzie wymagał dużego nakładu pracy, doświadczenia. Dlatego wydaje się, że dobrze zlecić to doświadczonemu grafikowi. Nawet jeśli sami mamy doświadczenie i manualne zdolności nie do końca musimy wiedzieć jak akurat wizytówka powinna wyglądać.

Co powinno znajdować się na wizytówce?

Projektowanie trzeba zacząć od znalezienia dobrego oprogramowania, które będzie ułatwiało taką pracę. Można wybrać CorelDrow, a więc niedrogi program, który na projektowanie wizytówki będzie wystarczający. Oczywiście można także korzystać z programów darmowych jakby choć GIMP. Takim minimum jeśli chodzi o treść wizytówki będzie umieszczenie tam imienia i nazwiska właściciela wizytówki, zajmowanego stanowiska, nazwy firmy, logo firmy i danych adresowych oraz kontaktów. W ten sposób osoba, która taką wizytówkę otrzyma będzie mogła dostać takie informacje, które mogą być dla niej istotne i z których będzie chciała skorzystać.

Wizytówka godna uwagi

Gdy wiadomo już co powinna zawierać wizytówka należy się zastanowić nad tym jaka dokładnie powinna być. Danymi, które będą na takiej wizytówce trudno będzie się wybić przed innych, dlatego właśnie koniecznie trzeba dbać o to, by projekt był w stanie przyciągać uwagę. Każda wizytówka powinna nawiązywać do tego jaka jest wizualna identyfikacja danej formy. Kluczowe będą kolory i elementy graficzne, ale liczy się także czcionka czy marginesy. W przypadku gdy firma posiada księgę znaków również warto będzie tam zajrzeć nim będzie się tworzyć projekt.

Elementy wizytówki

Oryginalność

Gdy tworzy się projekt wizytówki liczył się będzie przede wszystkim pomysł. Są pewne charakterystyczne cechy, których nie powinno się zmieniać, jak rozmiar wizytówki. Jednak cała reszta to wiele różnych możliwości, które pozwalają wykazać się kreatywnością. Projekt może nawiązywać między innymi do branży w jakiej się pracuje. Obecnie modne stają się takie wizytówki, które wykonane są z nietypowego materiału, ruchome, przeźroczyste mogą prezentować się wyjątkowo. Najważniejsza sprawa to udana oryginalność. Oczywiście nie można powielać wizytówek takich jakie występują u konkurencji.

Przejrzystość

Bardzo ważne będzie to, by stworzona wizytówka była jak najbardziej czytelna. Jeśli będzie tam nadmiar informacji stanie się ona toporna i niemiła dla oka. Rzeczy, które charakteryzuje przejrzystość są dużo lepiej i łatwiej zapamiętywane.

Atrakcyjność

Wizytówka aby przyciągała uwagę musi być ładna. Aspekt wizualny ma bardzo duży wpływ na to jak przez innych będzie oceniana taka wizytówka i czy będziemy mogli liczyć na to, że nasza osoba będzie pozytywnie odbierana. Dlatego właśnie trzeba zwracać uwagę na te kwestie i w taki sposób przygotowywać swoją wizytówkę, by w gust innych skutecznie trafiać. Jeżeli posiadasz gotowy projekt wizytówki to możesz zamówić jej wydruk w drukarni internetowej lobos.promo

Socialmedia

Warte uwagi

Wyjątkowe pomysły na prezenty świąteczne dla...

Jeśli szukasz idealnych prezentów biznesowych na święta i nie wiesz, od czego zacząć, nie martw się - jesteśmy tu, aby Ci pomóc! Zebraliśmy najlepszy przewodnik po prezentach firmowych, od...