Patrząc w stronę 2021 roku: Jak osiągać cele w nowym roku

Udostępnij:

Rok 2020, rok chaosu i niepewności, w końcu dobiega końca. Myślę, że mówię w imieniu wszystkich, kiedy mówię, że wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na ten dzień. W ciągu całego roku było wiele momentów, w których mieliśmy czas na refleksję. Jeśli jest jedna rzecz, której wszyscy nauczyliśmy się w tym roku, to jest to oczekiwanie na nieoczekiwane. Czy jesteś właścicielem firmy, czy pracujesz dla kogoś innego, ważne jest, aby pozostać na palcach, jak rzeczy. Każdy sens tego banalnego powiedzenia to słowa, którymi warto żyć. Twój kurs może się zmienić w każdej chwili, bez względu na to, kim jesteś i co robisz.

Moją ulubioną rzeczą do zrobienia pod koniec każdego roku jest poświęcenie chwili na spojrzenie wstecz na miniony rok i zanotowanie tego, co chciałbym zrobić inaczej w nadchodzącym roku. Brzmi to trochę jak robienie postanowień noworocznych, ale ja i wielu innych nie lubimy nazywać rzeczy postanowieniami. Dlaczego? Ponieważ, jak wszyscy widzieliśmy i sami byliśmy sobie winni, "postanowienia" są dotrzymywane tylko do około 3 tygodnia stycznia, lub 1 tygodnia lutego, jeśli jesteś bardziej zdeterminowany, a potem nieuchronnie wracamy do starych nawyków. Moje ćwiczenie jest nieco inne. Nazwijmy je listą rzeczy do zrobienia.

Możesz zapytać, jak to jest lista rzeczy do zrobienia różni się od postanowień? Cóż, najprościej mówiąc, możesz zadeklarować postanowienie i krótko po tym, zapomnieć o nim. Jednak pisemna (lub wypisana) lista zakłada odpowiedzialność za rzeczy, które w końcu trzeba zrobić.

Robienie list rzeczy do zrobienia nie tylko promuje odpowiedzialność, ale także okazuje się zwiększać produktywność.

Oto kilka wskazówek od nas dla Ciebie na ten nadchodzący Nowy Rok, które pomogą Ci zarówno w sprawach zawodowych, jak i osobistych.

Zapisuj wszystko

Skoro już jesteśmy przy temacie list, to jest to najlepsze miejsce, aby zacząć. Zapisywanie rzeczy jest niezwykle ważne, zwłaszcza gdy sprawy stają się przytłaczające. Niezależnie od tego, czy masz zadanie, które musisz wykonać lub kupić, czy też jakiś pomysł wpadł Ci do głowy, prowadź notatnik i zapisuj rzeczy. Jeśli wolisz korzystać z technologii, wyznacz notatkę w telefonie lub laptopie, w której będziesz mógł notować wszystko, co przyjdzie Ci do głowy. Sekret tkwi w tym, że Twoje notatki nie muszą być zorganizowane. Nie zastanawiaj się nad tym. Po prostu zapisywanie rzeczy będzie już uzyskać bardziej zorganizowany niż gdybyś miał po prostu iść z pamięci.

Planuj rzeczy na zewnątrz

Jeśli masz pomysł w głowie, i masz nabazgrane to umieścić w słowa, następną rzeczą, którą musisz zrobić, to poświęcić czas, aby zaplanować go. W każdym przypadku, pomysły tylko ożywają z działaniem. Podobnie jak w przypadku prezentacji, opracuj plan działania krok po kroku dla swojego pomysłu. Kluczem jest wymyślenie więcej niż jednej mapy drogowej do realizacji Twojego pomysłu, na wypadek gdyby Twój początkowy plan nie powiódł się. Dodatkowo, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że nawet jeśli coś zaplanujemy, zawsze można zmienić kurs. Dlatego spodziewaj się niespodziewanego!

Wyznaczaj mniejsze cele

Większość czasu, postanowienia mają tendencję do nie działa, ponieważ cel, który ktoś postawił dla siebie jest zbyt duży lub ekstremalne, aby osiągnąć bez planu w miejscu. Powiedzmy, że twoim głównym celem jest założenie udanego, małego biznesu online. Podczas gdy jest to bardzo ambitny i fantastyczny cel, ambicja może łatwo zmniejszyć się, jeśli nie ustawić się na mniejsze sukcesy po drodze. Wyznaczając sobie mniejsze cele, pozwalasz sobie czuć się spełnionym za kroki, które podejmujesz na drodze do osiągnięcia ostatecznego celu. W ten sposób Twoja ciężka praca nie pozostanie niezauważona. Jesteśmy swoimi największymi krytykami, więc ważne jest, aby być samoświadomym w kluczowych momentach naszego życia i nagradzać się, kiedy jest to możliwe.

Nie czekaj i nie odkładaj na później

Czekanie na przełom wydarzeń, takich jak nowy rok czy nowy tydzień, aby ustalić cele i zabrać się do pracy, to najgorsza rzecz, jaką możesz sobie zrobić. Dzięki tej powszechnej wymówce, plany i pomysły często zostają odsunięte tak daleko, że w końcu stają się mglistym wspomnieniem. Skończ z wymówkami! Nie czekaj do poniedziałku. Czas na bycie produktywnym jest TERAZ. Masz to.

My w GotPrint życzymy wam wszystkim szczęśliwszy, zdrowszy i bardziej udany 2021. Szczęśliwego Nowego Roku!

Socialmedia

Warte uwagi

Kody QR: Część II

W poprzednim wpisie na blogu omówiliśmy znaczenie kodów QR i korzyści z nimi związane. W tym wpisie zagłębimy się w to, jak można sprawić, by kody QR pracowały dla Ciebie.Karty Gary'ego...