Możliwości druku: Odmiany podłoży

Udostępnij:

Podłoża dostosowały się do pras cyfrowych dzięki zastosowaniu różnych środków zapewniających kompatybilność. Podłoża ewoluowały, aby sprostać konkretnym wymaganiom dotyczącym drukowania, dzięki czemu do różnych zastosowań dostępnych jest kilka różnych podłoży. Przy wyborze materiałów do druku ważne są takie czynniki, jak interakcja z klientem, wszechstronność, kreatywność i estetyka, a także trwałość i wytrzymałość. Przyjrzyjmy się niektórym odmianom podłoży, które mogą zwiększyć możliwości druku.

Podłoża syntetyczne

Podłoża syntetyczne są pozyskiwane z różnych form tworzyw sztucznych, w tym poliwęglanów, poliestrów, polipropylenu, polistyrenu, PVC, PETG i A-PET (amorficznego PET). Podłoża syntetyczne gwarantują wysoką jakość działania. Ich technologia suchego tonera, podobnie jak tonera niskotopliwego, sprawia, że są idealne do różnych zastosowań.

Choć syntetyki wyglądają i są odczuwalne jak papier, a także mają doskonałą nieprzezroczystość, charakteryzują się niezrównaną sztywnością, wytrzymałością i trwałością. Posiadają unikalne właściwości, które pozwalają im wytrzymać szczególne warunki, takie jak rozdarcia i elementy zewnętrzne, takie jak promienie UV. Te wszechstronne podłoża są dostępne w wielu kolorach, grubościach i szablonach, a także w opcjach specjalnych, takich jak materiał namagnesowany. Są one jednak również mniej chłonne na atramenty i płyny niż papier i mogą być podatne na smużenie, dlatego najlepiej stosować je z atramentami w 100% stałymi.

Podłoża syntetyczne mogą być wykorzystywane w wielu zastosowaniach, w tym w tak powszechnych jak menu, karty lojalnościowe, instrukcje obsługi, książki kucharskie, mapy, przywieszki bagażowe i tablice ścienne.

Podłoża czułe na nacisk

Podłoża czułe na nacisk oferują szeroki zakres możliwości, które mogą w znacznym stopniu wpłynąć na kształtowanie marki. Składają się one z materiału wierzchniego, kleju i podkładu rozdzielającego. Gdy podkład (release liner) zostanie odciągnięty od materiału wrażliwego na nacisk (facestock) i zostanie zastosowany nacisk, klej natychmiast łączy się z powierzchnią. Podłoża wrażliwe na nacisk są tworzone z różnych materiałów (papier i tworzywa sztuczne) i klejów o różnych mocach (trwałe, ultra usuwalne, all-temp, cling itp.).

Zastosowania podłoży wrażliwych na nacisk obejmują typowe zastosowania końcowe, takie jak etykiety identyfikacyjne produktów, etykiety do korespondencji bezpośredniej, książki z naklejkami i naklejki/papiery do scrapbookingu, znaki informacyjne, plakietki z nazwiskami, karty handlowe, znaczki pocztowe, kalkomanie, etykiety prezentowe i wiele innych.

Podłoża do pisania, tekstu i okładki

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać papier do następnej pracy, możesz rozważyć papier do pisania, tekstowy i okładkowy, z opcjami powlekanymi i niepowlekanymi, a także różnymi cenami, wykończeniami, teksturami i kolorami. Ta kategoria podłoży powszechnie oferuje białe papiery z szerokim asortymentem materiałów dla różnych platform, co mogą docenić kreatywni i marketingowcy.

Drukarnie komercyjne w dużej mierze korzystają z tych podłoży ze względu na ich wszechstronność jako elementu projektu. Pozwalają one na większą kreatywność, dzięki opcjom papieru obejmującym mieniące się perły, metalikę, pastele, półprzezroczystości, jasne odcienie i odcienie ziemi. Dzięki opcjom w tej kategorii możliwe jest spełnienie standardów marki z określonymi wymaganiami kolorystycznymi. Możesz sprawić, że Twoje niedrogie materiały do druku będą wyglądały na drogie dzięki niestandardowym podłożom do pisania, tekstu i okładek.

Podłoża egzotyczne

Podłoża egzotyczne wznoszą druk na nowe wyżyny, dodając unikalny akcent o natychmiastowej atrakcyjności i element luksusu, którego nie są w stanie zapewnić standardowe, nieprzetworzone podłoża. Podłoża te są warte rozważenia, jeśli zastanawiasz się nad zwrotem z inwestycji w wysokiej jakości wydruki. Niemniej jednak, podłoża egzotyczne wymagają solidnych umiejętności i szczególnej ostrożności w pracy. Niektóre popularne podłoża egzotyczne to:

Papiery metalizowane: Ta grupa niefoliowanych, metalicznych, holograficznych papierów jest wyjątkowa ze względu na swoje atrybuty dekoracyjne. Można je stosować w połączeniu z grafiką drukowaną, aby poprawić wygląd, widoczność na półce i stworzyć dynamiczny efekt dzięki takim cechom jak efekt spękanego lodu, mikrokropki i kolory metalu, takie jak złoty i srebrny.

Podłoża lniane: Te nieporowate i nienasiąkliwe podłoża pozwalają na stworzenie luksusowego wyglądu z atrakcyjnością wysoce dotykowych opakowań i elementów druku, które zwiększają postrzeganie wartości.

Podłoża niepowlekane: Będąc wysoce porowatymi, podłoża te mają naturalny i surowy wygląd, a także drobno szlifowane wykończenie dla zwiększenia wydajności. Można je wykorzystać do tworzenia eleganckich i prestiżowych elementów druku.

Podłoża soczewkowe: Te opcje druku pozwalają na tworzenie obrazów i grafik, które są urzekające i dramatyczne. Wydruki soczewkowe mogą być oglądane pod różnymi kątami i charakteryzują się efektami wizualnymi, takimi jak odwrócenie, morfing, obrazy 3D i animacje.

Różnorodność i wszechstronność charakteryzują rodzaje podłoży, które są obecnie dostępne na rynku. Możliwości druku są liczne i prawdopodobnie będą nadal ewoluować w tej cyfrowej erze. Dzięki dostępnym odmianom podłoży, prace drukarskie mogą przynieść znaczny zwrot z inwestycji.

Jeśli jesteś zainteresowany wykorzystaniem unikalnego podłoża w swoim następnym projekcie druku, skontaktuj się z ekspertami ds. druku z firmy Ironmark już dziś, aby rozpocząć!

Socialmedia

Warte uwagi

Karty błyszczące vs. matowe - które...

Jednym z najczęstszych dylematów, z jakimi borykają się nasi klienci podczas drukowania wszystkiego, od wizytówek przez zdjęcia ślubne po wydruki artystyczne, jest zrozumienie różnicy...