Bindowanie to inaczej mówiąc oprawa kartek przez proces wykończenia końcowego, w ramach którego zastają one spięte i nałożone są okładki. Można to realizować różnymi metodami. Obecnie dostępne są takie rozwiązania jak bindowanie, termo bindowanie, listwa wsuwana, listwa zaciskowa, bindowanie kanałowe twarde.

Do realizowania tego typu usług konieczny jest nowoczesny sprzęt i dopiero wtedy będzie można wykonać tego typu działania. Wykonanie takiej okładki gwarantuje trwałe i estetyczne zabezpieczenie dokumentów.

Bindowanie plastikowe

To takie rozwiązanie, które pozwala na łączenie kartek w jedną całość z pomocą specjalnych plastikowych grzbietów. Można w ten sposób oprawić nawet 420 kartek w formatach A5, A4, A3.

Oprawa dla formatu A3 wykonywana jest przy krótszym boku

Oprawiać można w ten sposób dokumenty takie jak zeszyty, książki, prezentacje, materiały szkoleniowe oraz konferencyjne, a także dokumentacje techniczne. Oprawa będzie związana z użyciem grzbietu plastikowego, folii przeźroczystej i kartonu błyszczącego na koniec dokumentu.

Bindowanie spiralne

Spirala plastikowa polegać będzie na wkręceniu specjalnej sprężyny we wcześniej wycięte otwory. Materiał zbindowany można obracać o 360 stopni. Taką metodą bindować będzie można nawet do 500 kartek. To najbardziej popularna obecnie metoda oprawy. Prosta, wygląda bardzo dobrze, dlatego każdy powinien być z niej zadowolony. Oprawa będzie obejmować grzbiet plastikowy, folię przeźroczystą a także karton błyszczący. Oprawa dla formatu A3 wykonana będzie zawsze po krótszym boku. W taki sposób oprawiać będzie można dokumenty takie jak zeszyty, książki, prezentacje, materiały szkoleniowe czy konferencyjne, różnorakie dokumenty techniczne.

Jak zbindować pracę

Bindowanie z listwą nasuwaną

To jedno z najszybszych rozwiązań, jeśli chodzi o bindowanie, równocześnie bardzo prosta opcja. Okładka przeźroczysta z przodu a z tyłu karton i całość połączona wsuwanym grzbietem. Dzięki takiej metodzie będzie można wymieniać kartki. Oprawa będzie również obejmować grzbiet plastikowy, folię przeźroczystą oraz karton błyszczący.

Oprawy miękkie (termobindowanie)

Dostępne są także rozwiązania w postaci oprawy kartonowej miękkiej, klejonej z przodem przeźroczystą bezbarwną folią PCV i białym błyszczącym kartonowym tyłem a także grzbietem. W okładkach nie ma żadnych elementów metalowych. Inne określenie dla takiej formy to oprawa termiczna, bindowanie termiczne, termozgrzewanie. Takie rozwiązanie stosuje się do oprawiania prac licencjackiej, magisterskiej, dyplomowych, inżynierskich, oprawy innych prac zaliczeniowych, materiałów reklamowych instrukcji czy różnego rodzaju ofert. Dzięki tej metodzie będzie można oprawiać nawet 200 kartek w formacie A4, po dłuższym boku. Termobindowanie można wykonać od ręki w ciągu kilkunastu minut.

Twarda oprawa

To bardzo popularne rozwiązanie, tak zwana oprawa kanałowa. Służy to głównie do oprawy prac dla studentów. Jest to estetyczna, zaciskana oprawa typu introligatorskiego, z okładkami o fakturze płótna. Jest to bardzo estetyczne rozwiązanie, dlatego taką opcję stosuje się do oprawiania pracy magisterskiej, dyplomowej, licencjackiej, inżynierskiej, doktorskiej. Oprawę pracy dyplomowej można zamówić na stronie lobos.promo. Sprawdź!

Socialmedia

Warte uwagi

Drukarnia internetowa - wybieramy tą naprawdę...

Aby zlecić materiały do druku, trzeba przede wszystkim wybrać drukarnię. Klienci często nie wiedzą, na którą drukarnię postawić. Nie wiedzą również, co należy brać pod uwagę, aby...