Obrona pracy dyplomowej to nie tylko zwieńczenie wielu lat ciężkiej pracy jaką wykonało się na studiach, ale przede wszystkim to w wielu przypadkach początek pracy zawodowej. Zgodnie ze zdobytymi kwalifikacjami jak i predyspozycjami osobowościowymi, tak powinno się przygotowywać taką pracę. Zanim jednak do obrony dojdzie taką pracę trzeba będzie napisać a następnie ją oprawić.
Wszystko to musi również być realizowane zgodnie z wytycznymi jakie nałożone są przez uczelnię. Na czym polega oprawa pracy dyplomowej i o czym trzeba przy tym pamiętać?
Twarda oprawa pracy dyplomowej
Najbardziej popularna i najczęściej stosowana metoda to twarda oprawa pracy dyplomowej. Można je stosować do innych umów, aktów prawnych, ponieważ w taki sposób ich zawartość będzie można dobrze zabezpieczyć. Twarde oprawy mogą być wykorzystywane w różnych kolorach, a także w wielu różnych rozmiarach.
Miękka oprawa pracy dyplomowej
Miękka oprawa pracy dyplomowej będzie bardzo często i chętnie wykorzystywana. Zdecydowanie częściej jednak w przypadku różnego rodzaju raportów, audytów czy różnego rodzaju prac zaliczeniowych na studiach. Miękka oprawa zaciskowa otrzymuje twardy grzbiet, który będzie odpowiadał za spinanie kartek, a także w miękką przeźroczystą okładkę z przodu i tekturową z tyłu.
Ile zajmuje oprawa pracy dyplomowej?
To ile będzie zajmować przygotowanie oprawy pracy dyplomowej będzie uzależnione od tego na jaki rodzaj oprawy chcemy się zdecydować. W większości przypadków będzie można liczyć na to, że oprawa będzie wykonana na miejscu. W przypadku termozgrzewalnej oprawy i miękkiej oprawy pracy będzie to około 15 minut.
Oprawa pracy dyplomowej – cena
Cena oprawy pracy dyplomowej uzależniona będzie od wypełniania stron kolorem, dlatego taka ocena będzie również uzależniona od tego jaki dokument zostanie przesłany. Z reguły będzie można liczyć na to, żę to wszystko zamknie się w kwocie między 50 a 100 złotych.
Oprawa pracy dyplomowej - jak przygotować się do wydruku?
Zanim ktoś zdecyduje się na konkretny rodzaj oprawy w pierwszej kolejności powinien zapoznać się z tym jakie są wymogi uczelniane, szczególnie gdy chodzi o formę wydruku. Każda uczelnia będzie bowiem miała swoje konkretne wytyczne, które z góry będzie narzucać. Jeśli ktoś nie będzie się do tego stosował dojdzie do odrzucenia pracy w dziekanacie. Należy sprawdzać sposób wydruku czy jednostronny czy dwustronny, rodzaj oprawy a także liczbę egzemplarzy w danej oprawie, również gdy chodzi o wydruk pod kątem kolorów.
Niezwykle istotna sprawa to również edycja tekstu. Tutaj w grę wchodzą między innymi wymiary marginesów, numeracja czy też wygląd strony tytułowej. Praca powinna być zapisana w formacie pdf, tak by format dokumentu był prawidłowy. Ze względu na to, że każda uczelnia ma swoje konkretne wytyczne odnośnie oprawy pracy dyplomowej oferowane będą różnego rodzaju oprawy. Jedną z najbardziej popularnych metod jest obecnie bindowanie, co zalicza się do opraw miękkich. Wyróżnić można różnorakie sposoby bindowania jak grzbiet plastikowy, drutowy, plastikowe zatrzaski. Dowiedz się więcej...