Obrona pracy dyplomowej to nie tylko zwieńczenie wielu lat ciężkiej pracy jaką wykonało się na studiach, ale przede wszystkim to w wielu przypadkach początek pracy zawodowej. Zgodnie ze zdobytymi kwalifikacjami jak i predyspozycjami osobowościowymi, tak powinno się przygotowywać taką pracę. Zanim jednak do obrony dojdzie taką pracę trzeba będzie napisać a następnie ją oprawić.

Wszystko to musi również być realizowane zgodnie z wytycznymi jakie nałożone są przez uczelnię. Na czym polega oprawa pracy dyplomowej i o czym trzeba przy tym pamiętać?

Twarda oprawa pracy dyplomowej

Najbardziej popularna i najczęściej stosowana metoda to twarda oprawa pracy dyplomowej. Można je stosować do innych umów, aktów prawnych, ponieważ w taki sposób ich zawartość będzie można dobrze zabezpieczyć. Twarde oprawy mogą być wykorzystywane w różnych kolorach, a także w wielu różnych rozmiarach.

Miękka oprawa pracy dyplomowej

Miękka oprawa pracy dyplomowej będzie bardzo często i chętnie wykorzystywana. Zdecydowanie częściej jednak w przypadku różnego rodzaju raportów, audytów czy różnego rodzaju prac zaliczeniowych na studiach. Miękka oprawa zaciskowa otrzymuje twardy grzbiet, który będzie odpowiadał za spinanie kartek, a także w miękką przeźroczystą okładkę z przodu i tekturową z tyłu.

Ile zajmuje oprawa pracy dyplomowej?

To ile będzie zajmować przygotowanie oprawy pracy dyplomowej będzie uzależnione od tego na jaki rodzaj oprawy chcemy się zdecydować. W większości przypadków będzie można liczyć na to, że oprawa będzie wykonana na miejscu. W przypadku termozgrzewalnej oprawy i miękkiej oprawy pracy będzie to około 15 minut.

Oprawa i drukowanie prac

Oprawa pracy dyplomowej – cena

Cena oprawy pracy dyplomowej uzależniona będzie od  wypełniania stron kolorem, dlatego taka ocena będzie również uzależniona od tego jaki dokument zostanie przesłany. Z reguły będzie można liczyć na to, żę to wszystko zamknie się w kwocie między 50 a 100 złotych.

Oprawa pracy dyplomowej - jak przygotować się do wydruku?

Zanim ktoś zdecyduje się na konkretny rodzaj oprawy w pierwszej kolejności powinien zapoznać się z tym jakie są wymogi uczelniane, szczególnie gdy chodzi o formę wydruku. Każda uczelnia będzie bowiem miała swoje konkretne wytyczne, które z góry będzie narzucać. Jeśli ktoś nie będzie się do tego stosował dojdzie do odrzucenia pracy w dziekanacie. Należy sprawdzać sposób wydruku czy jednostronny czy dwustronny, rodzaj oprawy a także liczbę egzemplarzy w danej oprawie, również gdy chodzi o wydruk pod kątem kolorów.

Niezwykle istotna sprawa to również edycja tekstu. Tutaj w grę wchodzą między innymi wymiary marginesów, numeracja czy też wygląd strony tytułowej. Praca powinna być zapisana w formacie pdf, tak by format dokumentu był prawidłowy. Ze względu na to, że każda uczelnia ma swoje konkretne wytyczne odnośnie oprawy pracy dyplomowej oferowane będą różnego rodzaju oprawy. Jedną z najbardziej popularnych metod jest obecnie bindowanie, co zalicza się do opraw miękkich. Wyróżnić można różnorakie sposoby bindowania jak grzbiet plastikowy, drutowy, plastikowe zatrzaski. Dowiedz się więcej...

Socialmedia

Warte uwagi

Nadruk na ulotkach z dodatkowym wykończeniem UV!

Produkty drukowane polegają zarówno na jakości ich zawartości, jak i na wpływie ich prezentacji. Ten wpływ jest często odpowiedzialny za przyciągnięcie publiczności do zapoznania się z...